Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Banery

Wyraź swoje zdanie o pracy ARP S.A. - wypełnij ankietę

Newsletter

Kalendarium

«czerwiec 2018»
P W Ś C P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie
Wszystkie wydarzenia

Banery

11710 wejść
2018.06.25 12:49

Data

25.06.2018

Galeria

Baner

Ochrona danych osobowych

Termin szkolenia:
Do ustalenia

Miejsce:

Agencja Rozwoju Pomorza S.A., Gdańsk, Al. Gtrunwaldzka 472 D (budynek Olivia Six)

Koszt szkolenia:
Do ustalenia

 

ZGŁASZAM UDZIAŁ>>

 

Cel szkolenia:

Celem szkolenia jest dostarczenie niezbędnej wiedzy związanej z gromadzeniem i przetwarzaniem danych osobowych zgodnie z najnowszymi regulacjami prawnymi.

Profil uczestnika:
Osoby odpowiedzialne za ochronę danych osobowych w urzędach gmin i powiatów oraz zarządzający jednostkami samorządowymi (w tym spółkami), szkoły, pracownicy działu informatycznego oraz osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo organizacji (ABI).

Zakres tematyczny:

1. Zarys ewolucji ochrony danych osobowych w Polsce (zakres nowelizacji ustawy, uprawnienia GIODO, nowe zasady udostępniania danych osobowych).
2. Podmioty uczestniczące w przetwarzaniu danych osobowych (administrator danych i jego obowiązki, przetwarzający i jego obowiązki).
3. Zasady przetwarzania danych osobowych (przesłanki przetwarzania danych, zgoda osoby, której dane dotyczą, szczególny przepis prawa, usprawiedliwione cele administratora).
4. Obowiązki administratora danych osobowych (formalne, organizacyjne, personalne, techniczne).
5. Zasady i klauzule (zasada ochrony interesów osoby, której dane dotyczą, zasady: adekwatności, legalności, celowości, rozliczności).
6. Mechanizmy kontrolne (audyt wewnętrzny, uprawnienia GIODO, obowiązki i prawa kontrolowanego).
7. Zagadnienie outsourcingu danych osobowych (przedmiot outsourcingu, outsourcing przetwarzania danych osobowych pracowników).

Trener:
Lucjan Brudzyński – doświadczony trener współpracujący na stałe z Agencją Rozwoju Pomorza S.A., magister prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz absolwent Politechniki Gdańskiej na Wydziale Zarządzania (studia podyplomowe prawno-menedżerskie). Specjalista w zagadnieniach prawnych, pomocy publicznej, systemach bezpieczeństwa i zarządzania jakością. Posiada praktyczną wiedzę i umiejętności w zakresie stosowania Prawa Zamówień Publicznych, umiejętności i doświadczenie menedżerskie zdobyte w firmach prywatnych oraz organizacjach pozarządowych, w tym m.in. W zakresie nadzoru nad realizacją bieżącej działalności jednostki organizacyjnej, kontaktów z klientami, marketingu, nadzoru nad dostawcami, wdrożeń systemów zarządzania, działań windykacyjnych, zarządzania zespołem pionu operacyjnego, zarządzania personelem, nadzoru nad siecią informatyczną oraz sprzętem.

Metody dydaktyczne:
Wykład wraz zajęciami warsztatowymi, dyskusje i analiza przypadków.

Certyfikat:
Każdy z uczestników po zakończeniu zajęć otrzyma certyfikat w języku polskim i angielskim poświadczający udział w szkoleniu.

Powody, dla których warto wziąć udział w szkoleniu:
Zapoznanie z wypracowanymi na poziomie europejskim standardami ochrony danych osobowych. W trakcie szkolenia, uczestnicy poznają wymagania prawne w zakresie ochrony danych osobowych. Szkolenie pozwoli swobodnie poruszać się po zapisach ustawy oraz rozporządzeń. Zastanowimy się wspólnie, gdzie w procesach administracyjnych i biznesowych występują dane osobowe, jak je chronić, jak kontrolować oraz jak zarządzać bezpieczeństwem. Umiejętności zdobyte podczas szkolenia pozwalą uczestnikom określić potrzeby własne w zakresie wymagań prawnych.

Kontakt:

Katarzyna Moszczyńska tel. 58 32 33 143 e-mail: katarzyna.moszczynska@arp.gda.pl

 

 

 

Wspierane

wspieranePublikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego