Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Treść strony

To już rok działalności na rzecz rozwoju eksportu na Pomorzu

Ponad 250 wspartych firm i 24 wydarzenia gospodarcze, w których udział wzięło niemal 500 osób – to dopiero początek działań realizowanych w ramach Pomorskiego Brokera Eksportowego.

7 lipca minął rok od podpisania umowy na realizację projektu „Pomorski Broker Eksportowy. Kompleksowy system wspierania eksportu w województwie pomorskim” (PBE). To idealna okazja, by podsumować efekty działań podjętych w ramach projektu, zarówno lidera, Agencji Rozwoju Pomorza (ARP), jak również zaangażowanych w PBE partnerów: Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Stowarzyszenia „Wolna Przedsiębiorczość”, Startera oraz InvestGDA.

„W ciągu zaledwie jednego roku, dzięki zaangażowaniu partnerów i 14 brokerów wspomagających firmy w działaniach eksportowych, wsparcie uzyskało 268 mikro, małych i średnich firm, zrealizowano 24 wydarzenia w postaci konferencji, seminariów, targów międzynarodowych, a także spotkań typu B2B i w ramach tzw. Klubu Eksportera. W zorganizowanych w ramach Pomorskiego Brokera wydarzeniach wzięło udział prawie 500 osób. Dzięki ofercie projektu realizowanego przez ARP razem z partnerami 23 pomorskich przedsiębiorców wzięło udział w targach w Szanghaju, Hanowerze, Londynie i Barcelonie” – mówi Marek Choromański, zastępca dyrektora Działu Rozwoju Przedsiębiorczości w Agencji Rozwoju Pomorza.

Broker dopiero odkrywa przed przedsiębiorcami swoje możliwości – to work in progress. Nie ma gotowego scenariusza do 2023 roku, dzięki czemu zarówno lider projektu, jak i partnerzy mogą odpowiadać na bieżące potrzeby i zapewniać firmom wsparcie szyte na miarę. „Wciąż poszukujemy nowych i ciekawych kierunków oraz tematów, tak aby zagwarantować przedsiębiorcom najwyższy poziom merytoryczny seminariów, wydarzeń czy misji gospodarczych. Cały czas firmy, które chcą rozpocząć lub rozwinąć działania eksportowe, mogą skorzystać z oferty projektu” – dodaje Choromański.

Kolejnym bardzo ważnym punktem strategii Pomorskiego Brokera Eksportowego są konkursy grantowe, w których przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o środki finansowe na promocję na rynkach zagranicznych, czyli na wyjazdy na targi czy misje handlowe. Zaplanowano cztery konkursy grantowe, z których pierwszy zostanie ogłoszony jeszcze w 2017 roku. Firmy będą mogły ubiegać się o wsparcie w wysokości do 40 tyś. złotych.

Doskonałą okazją do pierwszego kontaktu z projektem są dyżury brokerów eksportowych, które odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach 14.00–16.00 w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza w Olivia Business Centre w Gdańsku. Spotkania z brokerami są bezpłatne, wystarczy zgłosić udział drogą elektroniczną na: dyzurbrokera@arp.gda.pl lub pod nr telefonu: 58 32 33 161. W planach są także spotkania w różnych miejscowościach naszego województwa w III i IV kwartale 2017 roku.

PBE to system kompleksowego i profesjonalnego wsparcia; to ścieżka prowadząca od badania potencjału eksportowego, poprzez seminaria, po możliwość udziału w targach i pozyskania grantów na wyjazdy zagraniczne. W II połowie 2017 roku odbędzie się dziewięć seminariów, planowane są wyjazdy na wydarzenia gospodarcze do Niemiec, Finlandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Każdy kolejny rok trwania projektu będzie niósł większe możliwości, dzięki dokładnemu poznaniu przez brokerów potrzeb związanych z aktywnością eksportową pomorskich MŚP.  Szczegóły można poznać na www.brokereksportowy.pl.

Projekt „Pomorski Broker Eksportowy. Kompleksowy system wspierania eksportu w województwie pomorskim” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 2.3 Aktywność Eksportowa.

Czas trwania projektu: lipiec 2016 - czerwiec 2023
Budżet projektu wynosi 84,08 mln zł
Na granty dla firm przeznaczono 20 mln zł


Kontakt:
Emilia Drozd-Kochanowicz
Kierownik Projektu Pomorski Broker Eksportowy
tel. 58 32 33 201
emilia.drozd-kochanowicz@arp.gda.pl

wstecz

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do Agencji Rozwoju Pomorza

Dane Kontaktowe

  • Dane spółki

    Agencja Rozwoju Pomorza S.A. jest zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, w rejestrze przedsiębiorców pod numerem KRS 0000004441 | NIP 583-000-20-02 | Regon 190044530 | Kapitał zakładowy: 26 320 000 zł w całości wpłacony

Sekcja dodatkowa

  • Spółka ze 100% udziałem Samorządu Województwa Pomorskiego

Spółka Samorządu Województwa Pomorskiego

Oferta pozostałych Spółek Samorządu Województwa Pomorskiego


  • Galeria logotypów

  • Zdjęcia na stronie
    Zdjęcia na stronie