Banery

 • Zapytaj o Fundusze- baner
 • Invest in Pomerania

Aktualności Pomorskiego Brokera Eksportowego

Pomorskie firmy spożywcze prezentują swoją ofertę na Targach SIAL China 2017

Pomorscy przedsiębiorcy z branży spożywczej prezentują swoją ofertę na Międzynarodowych Targach Żywności w Szanghaju, trwających w dniach 17–19 maja 2017 r. Firmy z naszego regionu biorą udział w tak prestiżowej imprezie dzięki wsparciu w ramach projektu unijnego „Pomorski Broker Eksportowy” realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza wraz z instytucjami partnerskimi.

Targi SIAL China
Targi SIAL China 2017 to m.in. 3200 wystawców z 67 krajów, którzy zaprezentują swoją ofertę na ok. 150 tys. metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. To także największe azjatyckie targi spożywcze, na których uczestnicy prezentują najnowsze produkty żywnościowe i bieżące trendy w przemyśle. Wystawie towarzyszyć będzie szeroka obsługa medialna.
W tegorocznej edycji imprezy udział weźmie 50 firm z Polski, które zaprezentują się w jednym z dziesięciu pawilonów partnerskich (obok Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych, Francji, Brazylii, Australii, Hiszpanii, Argentyny, Turcji i Malezji). Głównym krajem partnerskim Targów jest Argentyna.
SIAL China należy do siedmiu najważniejszych wydarzeń tego typu na świecie. W 2016 roku ok. 3 tys. wystawców zaprezentowało 21 grup produktowych. Z roku na rok rośnie liczba uczestników i powierzchnia wystawiennicza oraz – co za tym idzie – ranga wydarzenia.

Pomorscy przedsiębiorcy na SIAL
Promocja eksportu oraz pokazanie potencjału naszych przedsiębiorstw z branży spożywczej to cel wyjazdu do Chin, organizowanego w ramach „Pomorskiego Brokera Eksportowego”.
W wydarzeniu udział bierze dziewięć firm z naszego regionu: Coffee Promotion – przedsiębiorstwo produkujące kawę paloną tzw. marek własnych do sieci krajowych i zagranicznych, ABroda – firma specjalizująca się w produkcji oraz handlu świeżą i mrożoną cebulą na skalę międzynarodową, Przedsiębiorstwo Handlowe Czachorowski dystrybuujące jaja konsumpcyjne oraz sprzedające opakowania i wytłaczanki do jaj, Evrafish – producent konserw rybnych zlecanych przez dystrybutorów różnych marek, Fanex Trade Sp. z o.o. Sp. k. – dystrybutor FMCG (fast-moving consumer goods, czyli tzw. produktów szybko zbywalnych) globalnych marek, wśród których znajdują się m.in. najpopularniejsze na świecie napoje, słodycze, a także kawy. Udział w SIAL China 2017 wezmą również NM Monika Ziółek – firma oferująca artykuły i komponenty cukiernicze i piekarnicze dla cukierni, piekarni, restauracji oraz hoteli, Opatowicz & Waker Co. – niezależne biuro ekspertyz specjalizujące się w inspekcjach, kontroli jakości i badaniach laboratoryjnych produktów spożywczych i dóbr konsumenckich, a także QUIZA PUH Krystyna Szatkowska – od 27 lat zajmująca się importem, magazynowaniem, dojrzewaniem oraz transportem świeżych owoców i QUIZA Sp. z o.o., która jest wiodącym dystrybutorem bananów na polski rynek spożywczy pod własną marką QUIZA BANANA, uprawianych w Ekwadorze, Kolumbii i Gwatemali.

Okazja dla firm chcących rozwijać eksport
Pomorskie firmy, zgłaszając swój udział, mogły uzyskać dofinansowanie na wstęp na targi, przelot, zakwaterowanie, wydatki związane z wyrobieniem wizy i ubezpieczeniem osobowym. Ponadto przedsiębiorcy nie musieli ponosić opłat targowych oraz kosztów zamieszczenia informacji w katalogu – wszystkie te elementy zostały zabezpieczone w ramach projektu. Co najważniejsze, biorąc udział w wyjeździe na targi SIAL China, pomorscy przedsiębiorcy zyskali możliwość ekspozycji na wspólnym stoisku regionu pomorskiego.

Koszt udziału w Targach dla jednej firmy wynosił 20 tys. PLN, ale dzięki dofinansowaniu w ramach projektu realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza przedsiębiorcy ponieśli tylko niewielki wydatek tytułem wkładu własnego.

W tym roku polskie stoisko jest w grupie TOP 10 pawilonów na Targach. Udział pomorskich firm w Międzynarodowych Targach Żywności w Szanghaju to wydarzenie budujące markę Pomorza i kraju w branży spożywczej, to również doskonała okazja do rozwinięcia działalności eksportowej – mówi Marek Choromański, Zastępca Dyrektora Działu Rozwoju Przedsiębiorczości w Agencji Rozwoju Pomorza, organizatora stoiska regionalnego.

Osoba do kontaktu:
Marek Choromański
Z-ca Dyrektora/Dział Rozwoju Przedsiębiorczości
tel. 601 233 946, marek.choromanski@arp.gda.pl

O projekcie „Pomorski Broker Eksportowy”
Pomorski Broker Eksportowy to projekt, dzięki któremu MŚP z regionu mogą rozpocząć i rozwijać działania eksportowe. Przygotowana w ramach projektu oferta odpowiada na potrzeby firm znajdujących się na różnych etapach rozwoju eksportu. Wśród konkretnych korzyści z udziału w projekcie warto wymienić m.in. pozyskanie wiedzy dotyczącej kwestii prawnych, celnych, podatkowych, marketingowych czy informacji o potencjalnych kooperantach zagranicznych. Przedsiębiorcy będą mogli otrzymać dofinansowanie na udział w targach, misjach gospodarczych i innych wydarzeniach o charakterze biznesowym, skorzystać z pośrednictwa na rynkach zagranicznych, nawiązać współpracę z zagranicznymi kontrahentami i innymi firmami z regionu. Pomorski Broker Eksportowy jest projektem partnerskim realizowanym przez Agencję Rozwoju Pomorza – partnera wiodącego, Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza, Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość/o. terenowy Gdańsk, Inkubator STARTER, InvestGDA i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny.

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020, Osi Priorytetowej 2 Przedsiębiorstwa, Działania 2.3 Aktywność eksportowa współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Wstecz