Banery

  • Zapytaj o Fundusze- baner
  • Invest in Pomerania

Aktualności Pomorskiego Brokera Eksportowego

"Sztuka eksportu" - konferencja, Stadion Energa Gdańsk 14 listopada 2019 r.

Pomorscy eksporterzy spotkają się 14 listopada na Stadionie Energa Gdańsk podczas konferencji „Sztuka eksportu”.

Celem konferencji jest propagowanie dobrych praktyk w zakresie budowania marki polskich produktów poza granicami kraju. Wydarzenie ma się stać przestrzenią do dyskusji na temat zdobywania przewagi konkurencyjnej w globalnej gospodarce. Kluczowym wyzwaniem dla eksporterów będzie sprostanie zmianom technologicznym, środowiskowym, społecznym czy nowej strukturze demograficznej. Formuła konferencji ma sprzyjać wymianie doświadczeń między pomorskimi eksporterami, przedstawicielami firm technologicznych, mediów oraz analitykami trendów.

Specjalnym gościem konferencji będzie Zuzanna Skalska, zajmująca się analizą trendów w designie, obszarze innowacji i biznesie. Podczas „Sztuki eksportu” szczególna uwaga zostanie poświęcona produktom, których wspólnym mianownikiem jest kreatywne rozwiązanie oraz dobry projekt. To właśnie kosmetyki, biżuteria, odzież, meble i nowoczesne jachty coraz częściej są obiektem zainteresowania zagranicznych kontrahentów. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję poznać gamę czynników wpływających na atrakcyjność produktów i usług za granicą.

Zuzanna Skalska, która w Eindhoven, światowej stolicy kreowania form, bada zmieniające się wzornictwo, poprzez prognozowanie przyszłości na podstawie trendów społecznych, będzie miała okazję zainspirować uczestników, pokazać, dlaczego dziś nie powinniśmy patrzeć na trend, ale na to, co czyni firmy i ich produkty bardziej lokalnymi w globalnym świecie – mówi Aleksandra Harasiuk z projektu Pomorski Broker Eksportowy.

Pomorskie firmy najczęściej deklarują sprzedaż swoich produktów i usług za granicą według raportu Banku Pekao S.A. za rok 2018 o sytuacji mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Prezentacja osiągnięć tych firm w działaniach eksportowych będzie towarzyszyła konferencji. Jak wskazują dane gospodarcze, polski eksport przestał być kojarzony wyłącznie ze stolarką budowlaną – obecnie to produkty zróżnicowane, często innowacyjne dbające o nowoczesne wzornictwo i własne projekty.

Do części wystawienniczej wydarzenia zostali zaproszeni eksporterzy z projektu Pomorski Broker Eksportowy, którzy posiadają wspólny mianownik – orientację na nowoczesny design, wykorzystujący szlachetne materiały i nawiązujący do doskonale znanego w tej części Europy kodu kulturowego.

Wybierając produkty i firmy z branż, dla których design jest istotny, postaramy się pokazać, że pomorscy eksporterzy nauczyli się łączyć umiejętności biznesowe z projektowaniem, docierając tym samym do szerokiej grupy odbiorców i tworząc silne marki – dodaje brokerka eksportowa Harasiuk. – Niektóre z tych brandów nie są jeszcze w kraju dobrze znane, choć mają swoich dystrybutorów i odbiorców w różnych miejscach świata.

Uczestnicy konferencji mogą liczyć na solidną dawkę użytecznych informacji na temat zdobywania klientów z zagranicy i rozpoczynania działalności eksportowej pod względem formalno-prawnym. 

Konferencja „Sztuka eksportu” jest organizowana w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Szczegółowy Program wydarzenia i Formularz zgłoszeniowy on-line na stronie projektu Pomorski Broker Eksportowy

Wstecz