Banery

  • Zapytaj o Fundusze- baner
  • Invest in Pomerania

Aktualności Pomorskiego Brokera Eksportowego

  • Logo Fundusze Europejskie Program Regionalny, Logo RP, Logo Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Logo Unia...

Konferencja „Pomorski Broker Eksportowy” - wsparcie rozwoju eksportu dla firm", PPNT w Gdyni, 12 października 2016 r.

Dziękujemy za udział w konferencji inaugurującej projekt „Pomorski Broker Eksportowy”, która odbyła się 12 października 2016 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z konferencji poniżej.
 

  • Logotyp projektu

Konferencji miała na celu przedstawienie firmom z sektora MSP możliwości pozyskania wsparcia na rozwój działalności eksportowej w ramach projektu „Pomorski Broker Eksportowy” realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza we współpracy  z partnerami: Regionalną Izbą Gospodarczą Pomorza, Stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość/O.Terenowy Gdańsk, Inkubatorem STARTER, INVESTGDA i Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym. Zaproszeni eksperci podzielą się również wiedzą na temat aktualnych trendów i kierunków rozwoju eksportu.

Konferencja rozpoczęła się od wystąpienia Głównego Ekonomisty COFACE - Grzegorza Sielewicza. Prelekcja nawiązywała do tematyki  trendów oraz perspektyw rozwoju głównych gospodarek światowych. Analizę kluczowych kierunków eksportu polskich firm  z uwzględnieniem specyfiki oraz potencjału województwa pomorskiego  kontynuował Dionizy Smoleń, Dyrektor PWC Polska natomiast kwestie internacjonalizacji w rozwoju firm i regionu omówił  Krzysztof Burkot  również z PwC Polska.  Blok poświęcony informacji i wiedzy nt. prowadzenia eksportu zakończył panel dyskusyjny, w którym pięciu przedstawicieli pomorskich firm podzieliło się swoimi doświadczeniami w rozpoczynaniu i prowadzeniu działalności eksportowej oraz pozyskiwaniu kontrahentów. Panel poprowadził Piotr Świąc, dziennikarz gospodarczy.  

W drugiej części konferencji szczegółowo zaprezentowano projekt „Pomorski Broker Eksportowy”  - kompleksowego  systemu wsparcia ekspansji międzynarodowej pomorskich firm. Wszyscy Partnerzy Pomorskiego Brokera Eksportowego przedstawili usługi oraz założenia projektu kierowane zarówno do firm, które nie podejmowały jeszcze działań eksportowych lub są początkującymi eksporterami, jak i do firm planujących rozwijać prowadzoną już działalność eksportową.

W konferencji wzięło udział ponad 200 osób.

 


Przedsiębiorców prosimy o wypełenienie

FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO DLA FIRM.


 


Przedstawicieli instytucji prosimy o wypełenienie

FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO DLA INSTYTUCJI.


 

PATRONAT HONOROWY:

  • -

PATRONAT MEDIALNY:

  • -
  • -

Wstecz