Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Treść strony

Aktualności

Stronicowanie

 • Politechnika Gdańska rozpoczęła budowę centrum informatycznego STOS za 156 mln zł

  Politechnika Gdańska rozpoczęła budowę centrum informatycznego STOS za 156 mln zł

  2021.02.18

  Nowe Centrum - w którym znajdzie się m.in. jeden z najszybszych superkomputerów w Polsce - stworzy warunki do realizacji innowacyjnych projektów badawczych dla nauki i biznesu. Koszt inwestycji, która zakończy się w I połowie 2022 r., to 155,7 mln zł - z czego 90,1 mln pokryła unijna dotacja w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Udało się ją pozyskać dzięki zaangażowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i marszałka Mieczysława Struka oraz Agencji Rozwoju Pomorza. Całkowity koszt projektu przewyższy 200 mln zł.

 • Tym razem firma z branży e-commerce otrzymała grant na rozwój w ramach konkursu „Invest in Pomerania 2020”

  Tym razem firma z branży e-commerce otrzymała grant na rozwój w ramach konkursu „Invest in Pomerania 2020”

  2021.01.19

  Gdyńska spółka SisCom otrzymała wsparcie w wysokości 800 tys. zł. na rozbudowę magazynu, co pozwoli na umocnienie pozycji firmy jako kluczowego dostawcy w sektorze e-commerce na polskim rynku. Umowę o dofinansowanie inwestycji podpisali przedstawiciele spółki oraz Agencji Rozwoju Pomorza realizującej konkurs grantowy „Invest in Pomerania 2020”. To kolejna  firma,  która pozyskała dofinansowanie ze środków unijnych alokowanych decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego.

 • 800 tysięcy złotych wsparcia na projekt obsługi niekonwencjonalnych towarów ciężkich w ramach konkursu „Invest in Pomerania 2020”

  800 tysięcy złotych wsparcia na projekt obsługi niekonwencjonalnych towarów ciężkich w ramach konkursu „Invest in Pomerania 2020”

  2021.01.12

  Kolejna firma z Pomorza otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu grantowego „Invest in Pomerania 2020” realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza. Spółka Kuszner Cargo Port, pozyskane środki przeznaczy na  przygotowanie placu składowego i hali magazynowej dla ciężkich towarów niekonwencjonalnych oraz na potrzeby związane z transportem intermodalnym kontenerów morskich. Inwestycja na Gdańskich Rudnikach szacowana jest na ponad 2,5 mln zł.

 • przeladunek

  Cargo Lift kolejną firmą z Pomorza, która otrzymała dofinansowanie na rozwój w ramach konkursu „Invest in Pomerania 2020”

  2021.01.05

  Pomorska firma Cargo Lift, jako czwarta firma z województwa, podpisała umowę o dofinansowanie inwestycji w ramach konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020”. Projekt zakłada budowę nowej bazy przeładunkowo-magazynowej we wsi Wocławy, w gminie Cedry Wielkie. Firma specjalizuje się w przeładunkach towarów nienormatywnych transportu morskiego. 

 • Kolejna umowa o grant w ramach konkursu „Invest in Pomerania 2020” podpisana przez firmę z Rumia Invest Park

  Kolejna umowa o grant w ramach konkursu „Invest in Pomerania 2020” podpisana przez firmę z Rumia Invest Park

  2020.12.21

  Podpisano trzecią umowę w ramach konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020”. Projekt firmy Atlas Poland Sp. z o.o. otrzyma dofinansowanie w wysokości 800 tysięcy złotych na przygotowanie terenu pod inwestycję wraz z budową hali magazynowo - warsztatowej na terenie Rumia Invest Park. To kolejna firma, która rozwija swoją działalność dzięki warunkom stworzonym przez władze Miasta Rumia i Zarząd Województwa Pomorskiego.

 • 13 EDYCJA ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ZA NAMI!

  13 EDYCJA ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ZA NAMI!

  2020.12.10

  W dniach 16-22 listopada w ponad 170 krajach na świecie miało miejsce wielkie święto przedsiębiorczości – 13 edycja ŚTP. W naszym regionie podczas tego tygodnia odbyło się blisko 70 wydarzeń, które zorganizowało 45 Partnerów. We wszystkich wydarzeniach brało udział 10.000 uczestników

 • Rządowe weto dla nowego budżetu UE to ogromne straty dla Pomorza

  Rządowe weto dla nowego budżetu UE to ogromne straty dla Pomorza

  2020.12.09

  Samorząd województwa pomorskiego podjął uchwałę, w której wyraził sprzeciw wobec decyzji polskiego rządu o zawetowaniu nowego unijnego budżetu. Polskie weto to groźba utraty przez województwo pomorskie co najmniej 1 mld euro z Funduszy Europejskich na nowe inwestycje infrastrukturalne oraz projekty społeczne. W czasie, gdy trwa dyskusja o nowym budżecie unijnym samorząd przypomina, w jaki sposób województwo pomorskie wykorzystało swoją dotychczasową obecność w Unii Europejskiej dla rozwoju naszego regionu.

 • ​​​​​​​LEO Pharma rozpoczyna działalność w Gdańsku

  ​​​​​​​LEO Pharma rozpoczyna działalność w Gdańsku

  2020.12.02

  LEO Pharma, lider dermatologii medycznej, uruchamia globalne centrum usług biznesowych w Trójmieście.

 • Pierwsze wyniki naboru dla firm z branży czasu wolnego

  Wyniki naboru dla firm z "branży czasu wolnego" – kolejne wnioski wybrane do dofinansowania na dzień 25 listopada!

  2020.11.27

  Opublikowaliśmy kolejną listę wniosków wybranych do dofinansowania na dzień 25 listopada w ramach Poddziałania 2.2.1 RPO WP. 

 • Objectivity rozpoczyna działalność w Trójmieście.

  Objectivity rozpoczyna działalność w Trójmieście

  2020.11.18

  Międzynarodowy software house zatrudni w Gdańsku 200 specjalistów.

Stronicowanie

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa dojazdu do Agencji Rozwoju Pomorza

Dane Kontaktowe

 • Dane spółki

  Agencja Rozwoju Pomorza S.A. jest zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, w rejestrze przedsiębiorców pod numerem KRS 0000004441 | NIP 583-000-20-02 | Regon 190044530 | Kapitał zakładowy: 26 320 000 zł w całości wpłacony

Sekcja dodatkowa


 • Galeria logotypów

 • Zdjęcia na stronie
  Zdjęcia na stronie