Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Banery

Wyraź swoje zdanie o pracy ARP S.A. - wypełnij ankietę

Newsletter

Kalendarium

«czerwiec 2019»
P W Ś C P S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie
Wszystkie wydarzenia

Banery

2051 wejść
2019.06.26 08:11

Data

27.06.2019

Galeria

Baner

Nagroda dla ARP za największą liczbę wydarzeń zorganizowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w 2018 roku

Na zorganizowanej przez Fundację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości gali podsumowującej XI edycję wydarzenia, nagrodzono najlepszych regionalnych koordynatorów wydarzeń w trzech kategoriach: jednostki regionalnej organizującej największą liczbę wydarzeń, przedsiębiorcy oraz organizacji pozarządowej. Pierwszą z nich odebrał Łukasz Rokicki z Agencji Rozwoju Pomorza!

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Pomorzu już za nami!

 

W dniach 12-18 listopada w ponad 170 krajach na świecie miało miejsce wielkie święto przedsiębiorczości – XI edycja ŚTP. W naszym regionie podczas tego tygodnia odbyło się ponad 100 wydarzeń, które zorganizowało 45 Partnerów. We wszystkich wydarzeniach uczestniczyło 6000 osób.

 

Wśród Partnerów znalazły się zarówno szkoły, uczelnie jak i Powiatowe Urzędy Pracy, Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich, Instytucje Otoczenia Biznesu, Fundacje, kancelarie prawne, biura księgowe i  coworkingowe. Wydarzenia odbywały się w każdym powiecie naszego województwa. Wykaz wszystkich Partnerów: TUTAJ

 

W siedzibie koordynatora regionalnego - ARP S.A. podczas 4 dni (13-16 listopada) odbyło się 9 wydarzeń i uczestniczyło w nich ponad 150 osób. Poza nimi zorganizowano wydarzenia z innymi Partnerami w Gdyni i Słupsku.

 

14 listopada  w województwie zorganizowany został Pomorski Dzień Przedsiębiorczości przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku w partnerstwie z powiatowymi urzędami pracy, Uniwersytetem Gdańskim i pomorskimi pracodawcami. Pomorski Dzień Przedsiębiorczości to jeden dzień, siedemnaście wydarzeń we wszystkich powiatach całego województwa:  spotkania z ekspertami, youtuberami i blogerami, warsztaty, gry biznesowe i konkursy. Uczestniczyło w nim łącznie 3214 osób.

 

W Gdyni również w ramach obchodów ŚTP działo się bardzo wiele. Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości wraz z Partnerami: Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, Fundacją Gospodarczą/Gdyńskim Inkubatorem Przedsiębiorczości oraz Powiatowym Urzędem Pracy w Gdyni przedstawiło bogatą ofertę wydarzeń. Odbyło się 13 warsztatów skierowanych do młodzieży, 15 szkoleń, 12 wykładów, 4 spotkania informacyjne, 23 konsultacje indywidualne oraz 4 warsztaty dostępne dla wszystkich zainteresowanych tematyką.

 

Zapraszamy do wyszukiwarki KONFEO, gdzie mozna zobaczyć wydarzenia z całego regionu pomorskiego: https://tydzienprzedsiebiorczosci.pl/wyszukiwarka

 

Z roku na rok ŚTP cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Patronat medialny nad całym wydarzeniem w regionie w tym roku objęło RADIO KASZEBE.

 

Dziękujemy wszystkim i do zobaczenia za rok!

 


O ŚTP

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący przedsiębiorczość. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.


Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która dąży do stworzenia jak najszerszej koalicji organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia i popularyzację idei, jakie mu przyświecają. W województwie pomorskim koordynatorem regionalnym jest Agencja Rozwoju Pomorza S.A. 
 
 
KONTAKT:
Łukasz Rokicki
Dział Rozwoju Przedsiębiorczości 
Agencja Rozwoju Pomorza S.A.
tel. 58 32 33 203

Wspierane

wspieranePublikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego