Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Banery

Invest in Pomerania
Wyraź swoje zdanie o pracy ARP S.A. - wypełnij ankietę

Newsletter

Kalendarium

«grudzień 2018»
P W Ś C P S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Brak wydarzeń w wybranym okresie
Wszystkie wydarzenia

Banery

2163 wejść
2018.12.14 16:06

Data

17.12.2018

Galeria

Baner

RUSZA 11. EDYCJA ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Tegoroczną, jedenastą edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego na świecie (organizowanego w stu siedemdziesięciu krajach) wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw – rozpoczniemy 12 listopada! ŚTP potrwa cały tydzień.
 

O ŚTP
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący przedsiębiorczość. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.


Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która dąży do stworzenia jak najszerszej koalicji organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia i popularyzację idei, jakie mu przyświecają.
 
W województwie pomorskim koordynatorem regionalnym jest Agencja Rozwoju Pomorza S.A. W ubiegłym roku w przedsięwzięciu wzięło udział 65 Partnerów – organizacji i instytucji z naszego województwa, które łącznie zorganizowały ponad 140 wydarzeń. We wszystkich wydarzeniach uczestniczyło ponad 7000 osób
 
KTO MOŻE ZOSTAĆ PARTNEREM?
Partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce może zostać:
 • instytucja publiczna,
 • przedsiębiorstwo,
 • instytucja państwowa,
 • organizacja pozarządowa,
 • uczelnia wyższa lub szkoła.
Warunkiem nadania podmiotowi tytułu partnera ŚTP jest zorganizowanie minimum jednego wydarzenia w ramach ŚTP w danym roku. Wydarzenie musi tematycznie wiązać się z szeroko pojętą przedsiębiorczością i przyjąć formę szkolenia, konferencji, warsztatu, wykładu, konkursu lub mieć formę online (np. webinarium).
 
TEMAT PRZEWODNI
Każdego roku wybierany jest jeden temat, na który Organizatorzy chcą zwrócić szczególną uwagę. To tzw. motyw przewodni ŚTP w danym roku. W szczególnym dla Polaków 2018 roku organizujemy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości pod hasłem Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości. Opierając się na zdobytych doświadczeniach to przyszłość będzie głównym tematem naszych rozmów. We wcześniejszych edycjach tematami przewodnimi były: dobre praktyki w nauczaniu przedsiębiorczości, społeczny aspekt biznesu,  różnorodność w przedsiębiorczości czy podsumowanie 10 lat przedsiębiorczości w Polsce. W żaden sposób nie wyklucza to jednak innych tematów związanych z rynkiem pracy, biznesem, przedsiębiorczością.
 
JAK ZAREJESTROWAĆ WYDARZENIE?
 • Wejdź na stronę www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl, a następnie kliknij DOŁĄCZ na panelu Partner
 • Jesteś w panelu dla Partnerów. Tutaj możesz pobrać plakat tegorocznej edycji ŚTP oraz rozpocząć proces rejestracji wydarzenia - przycisk PRZEJDŹ DO KONFEO przeniesie Cię do systemu.
 • Załóż konto na stronie Konfeo według wskazówek na stronie.
 • Po rejestracji zaloguj się, uzupełnij dane i dodawaj swoje wydarzenia
 • UWAGA! Podczas dodawania wydarzenia w adresie strony wydarzenia na końcu linku należy wkleić sufiks województwa: sufiks dla województwa pomorskiego to tp2018-G
  Przykładowy link dla wydarzenia odbywającego się województwie pomorskim powinien wyglądać tak: wydarzenie-testowe-tp2018-G.konfeo.com
 
Zapraszamy do rejestracji wydarzeń i aktywnego uczestnictwa w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, więcej informacji na stronie: http://tydzienprzedsiebiorczosci.pl/
 
Informacje o odbywających się w województwie pomorskim wydarzeniach organizowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zamieszczone będą także na stronie koordynatora regionalnego www.arp.gda.pl oraz profilu Facebook ŚTP na Pomorzu.
 
KONTAKT:
Łukasz Rokicki
Dział Rozwoju Przedsiębiorczości
tel. 58 32 33 203
mail:
lukasz.rokicki@arp.gda.pl
Pobierz Przewodnik dla Partnerów:
PATRONAT MEDIALNY:

Wspierane

wspieranePublikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego