Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Banery

Invest in Pomerania
Wyraź swoje zdanie o pracy ARP S.A. - wypełnij ankietę

Newsletter

Kalendarium

«czerwiec 2019»
P W Ś C P S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń w wybranym okresie
Wszystkie wydarzenia

Banery

10510 wejść
2019.06.26 08:11

Data

27.06.2019

Galeria

Baner

O Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 160 krajach świata. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która dąży do stworzenia jak najszerszej koalicji organizacji, instytucji i osób, które zaangażują się w organizację tego przedsięwzięcia i popularyzację idei, jakie mu przyświecają.


W ubiegłym roku w przedsięwzięciu wzięło udział 61 Partnerów – organizacji i instytucji z naszego województwa, które łącznie zorganizowały ponad 150 wydarzeń. We wszystkich wydarzeniach uczestniczyło około 7500 osób. W tym roku zapraszamy ponownie do współpracy wszystkie zainteresowane organizacje, instytucje, szkoły wszystkich szczebli, uczelnie i podmioty gospodarcze z województwa pomorskiego. Partnerem ŚTP może zostać każdy, komu zależy na rozwoju społecznym i gospodarczym swojego kraju/regionu. Wystarczy zarejestrować się na stronie projektu i zorganizować przynajmniej jedno wydarzenie między 13 a 19 listopada 2017 r.

TEMAT PRZEWODNI: 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to dosyć szeroki projekt, w skład którego wchodzi wiele wydarzeń, w których biorą udział tysiące ludzi w naszym kraju (a miliony na świecie!). Dlatego każdego roku wybierany jest jeden temat, na który Organizatorzy chcą zwrócić szczególną uwagę. To tzw. motyw przewodni ŚTP w danym roku. W 2014 roku była to różnorodność w przedsiębiorczości (i kampania społeczna Twarze Przedsiębiorczości), w 2015 roku dobre praktyki w nauczaniu przedsiębiorczości w Polsce i za granicą. W 2016 tematem przewodnim była społeczny aspekt biznesu: przedsiębiorczość społeczna, CSR i startupy społeczne. W tym roku będzie to podsumowanie 10 lat przedsiębiorczości w Polsce.


KTO MOŻE ZOSTAĆ PARTNEREM?

Partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce może zostać: instytucja publiczna, przedsiębiorstwo, instytucja państwowa, organizacja pozarządowa, uczelnia wyższa, szkoła lub osoba prywatna. Warunkiem nadania podmiotowi tytułu partnera ŚTP jest zorganizowanie minimum jednego wydarzenia w ramach ŚTP w danym roku. Wydarzenie musi tematycznie wiązać się z szeroko pojętą promocją przedsiębiorczości i zostać zarejestrowane na stronie tydzienprzedsiebiorczosci.pl. Może to  być wydarzenie bezpłatne lub płatne.


ROLA PARTNERA: 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce nie byłby możliwy gdyby nie wkład setek partnerów z całej Polski. Partnerem Tygodnia zostaje podmiot, który w ramach danej edycji projektu zrealizuje minimum jedno wydarzenie (debatę, wykład, szkolenie, happening, wystawę lub inne) związane z tematyką przedsiębiorczości lub rynku pracy. Regionalni koordynatorzy oraz Koordynator ogólnopolski – Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – wspierają partnerów, realizując ogólnopolską kampanię promocyjną, promując poszczególne wydarzenia.

Linki:

Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na Pomorzu
Twitter
Google+

Wspierane

wspieranePublikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego